1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğunuzun spor alışkanlığı kazanmasını nasıl sağlarsınız?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Eski günlere oranla teknolojinin hakim olduğu bu dünyada spor alışkanlığı kazanmak gün geçtikçe daha zor hale gelir oldu. Çocuklar olduğu kadar gençler hatta orta yaş grubu nesilde gün boyu çıkıp 30 dakika yürüyüş ya da spor yapmak varken bilgisayar ya da televizyon başlında vakit öldürmektedirler. Siz de çocuğunuzun bu şekilde zaman kaybedip sporu hayatından çıkarmasını istemiyorsanız sizler için derlediğim birtakım tavsiyelere kulak asın derim.

  İşte çocuğunuza spor alışkanlığını kazandırabilmek için yapabilecekleriniz:

  *Çocuğunuzun yaşı ve fiziki durumuna bakıp hangi spor dalından hoşlanacağını düşünüp karar vererek adım atabilirsiniz. Bunun için beden öğretmeninden fikir alabilirsiniz.

  *Çocuğunuzun yapabileceği sporu sevmesi için öncelikle onu yapacağı sporun öğretmeni ile tanıştırarak işe koyulabilirsiniz.

  *Çocuğunuz spor yapmaya alışana kadar ona destek olup onu motive etmek için elinizden geleni yapabilirsiniz.

  *Çocuğunuzun sağlıklı olmasını ve spor yapmasını istiyorsanız önce ona destek olmalı; örnek olarak sizi model almasını sağlamalısınız.
  2-326x235.jpg
  *Çocuğunuzun spor yapmaya alışkanlık kazanması sonucunda onu ödüllendirebilirsiniz.

  *Okul çağı döneminde sağlıklı gelişim göstermesi için onu desteklemelisiniz. Böylece her alışkanlığı kazandığı okul döneminde spor yapmaya başlayıp alışkanlık kazanabilir; hayatını daha sağlıklı bir şekilde devam ettirebilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş