1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğunuzun Kalbini Koruyacak 7 Öneri

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Her yıl birçok çocuk kalp rahatsızlığı ile dünyaya gelmektedir. Özellikle ailesinde kalp rahatsızlığı bulunan bebekler kalp hastası olarak doğmaktadırlar. Genetik faktörlerde kalp hastalığı olan bebeklerin kalp hastası olma olasılığı yüksektir.
  *Kızamıkçık hastalığının nedeni olan Rubella virüsü anne kanından gebelik sırasında bebeğe bulaşabilmektedir. Bebeğe bulaşan bu virüs bebekte gözlerde katarakt, sağırlık, zeka geriliği ve kalp hastalığı gibi hastalıklara sebep olabilmektedir.
  *Hamilelik döneminde sigara ve alkolden uzak durmanız gerekmektedir. Aynı zamanda röntgen çektirmemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlar bebekte kalp yetmezliği oluşturabilmektedir.
  *Hamileliğinizin başladığı günden itibaren yediğiniz besinler anne karnındaki bebeği etkilediğinden dolayı fast food gibi hazır gıdalardan uzak durmanız önerilmektedir.
  *Beslenme programı çocuklarınızı yetiştirirken de büyük önem arz eden bir konudur. Yeşil sebze- meyve ağırlıklı, beyaz et ve balık eti bakımından zengin, zeytinyağlı, hamur işleri de kalp sağlığını korumaktadır.
  *Her öğünden sonra mutlaka dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir.
  *Hareketsiz bir yaşam sürmek de kalp rahatsızlığı yaşamanıza sebep olmaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş