1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğunuzun Her İsteğine Evet Demeyin

Konu, 'Haberler' kısmında asiye tarafından paylaşıldı.

 1. a

  asiye Yeni Üye

  Çocuğunuza Hayır Demeyi Öğrenmelisiniz

  Biz Anne ve babalar olarak çocuklarımıza hayır demesini bilmiyoruz bunu kabul ederek sizlere Çocuklarımıza hayır diyebilmemiz için gerekli olan bir kaç öneriye değinmek istiyorum çocuğumuzun kişisel gelişimi için ona hayır demenin çok önemli olduğunu düşünüyorum bunu yapmayı bende deniyorum gerçi ne kadar başarılı oluyorum tartışılır..

  Çocuğuna hayır diyemeyen, böyle olunca da ‘parmakta oynatılan’ yeni nesil anne-babalara günümüzde sık rastlamak mümkün. Oysa bu tarz çocuk yetiştirme, sadece kendini önemseyen bir nesil yetişmesine neden olabilir.

  Çocuğa hayır kelimesi net ve kararlı bir şekilde söylenmelidir.Açıklandıktan sonra verilen kararlardan dönülmemelidir. Konuyla ilgili gereksiz bir tartışmaya girilmemelidir. Anne-babanın ses tonu kızgın ya da yalvarır şekilde olmamalıdır.Göz teması kurulmalı ve basit cümleler kullanılmalıdır.Kurallara uyan veya uymaya çaba gösteren çocuğun davranışları gözden kaçırılmamalıdır.Çocuk eğitiminde ödüllendirme yöntemi öncelikle tercih edilmeli ve memnuniyet hissettirilmelidir, çocuğun olumlu davranışının tekrarlanmasını arttırmada çok işe yarayacaktır.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Aralık 2015
 2. a

  alev Yeni Üye

  Çocuklarımız hayır kelimesini duymazsa biraz daha büyüdüklerinde isteklerine yetişemeyiz
   
 3. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  çocuklar bir evet kelimesine öyle çabuk alışırlarki hayırı duyduklarında resmen çılgına dönebilirler
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Cok hassas bir mevzudur..
   
 5. Murat

  Murat Yönetici

  Çocuklara yerinde davranmak en güzeli olacaktır. Bu konuda destekleyici bilgiler olmuş.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş