1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğunuzun Arkadaşlarını Tanımalısınız!

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Çocuğunuzun arkadaşlarını tanıyarak çocuğunuzun gelişiminde olumsuz bir izlenim varsa buna kolay bir şekilde engelleyebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Çocuğunuzun gelişiminin olumlu bir şekilde devam edebilmesi arkadaşları ile kurduğu iletişime bağlıdır. Sağlam bir sosyal ilişki sürecine dahil olmasını istiyorsanız çocuğunuzun arkadaşlarını tanıyarak işe koyulabilir; doğru yönlendirmelerle arkadaş seçimindeki yanlışların üstesinden gelebilme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

  Çocuğunuzun arkadaşlarını tanımanın size faydası:

  *Evinizi çocuğunuzun arkadaşları için cazibeli bir hale getirebilirsiniz. Sağlıklı atıştırmalıklarla dolu bir masa ve müzik eşliğinde küçük parti ortamları hazırlayabilir; çocuklar hazır olduğu zaman onlarla iletişime geçebilirsiniz.

  *Çocuğunuzun tüm arkadaşlarının isimlerini bilmenizde fayda var. Dilerseniz çocuğunuzun arkadaşlarının isimlerinin, adreslerinin, aile bilgilerinin yazdığı bir defter tutabilirsiniz.

  *Çocuğunuzun arkadaşları ile tanıştığınızda çocuğunuzun verdiği tepkiyi ölçün.
  18592.jpg
  *Çocuğunuzun arkadaşlarının aileleri ile tanışabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun arkadaşlıklarını daha yakından gözlemleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

  *Çocuğunuzun okul etkinliklerine mümkün mertebe katılın.

  *Çocuğunuzu aile etkinliklerine davet edin. Yani çocuğunuzun arkadaşlarının aileleri ile birlikte arkadaşlarını da davet ederek olumsuz durumları anında gözlemleme fırsatını yakalayabilirsiniz.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bu cok önemli bence gunumuz sosyal yasantisinda cocuklar erken yasta yoldan cikabiliyor degisebiliyorlar yeni arkadaslar sayesinde.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş