1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğunuzu Nasıl Erken Yatırabilirsiniz?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

 1. yosun

  yosun Süper Yönetici

  Çocuğunuzu yatağına yatırmayı nasıl başarırsınız?
  Çocukların her gün düzenli uykuya ve dinlenmeye ihtiyaçları vardır. Okul, spor ve günün diğer bölümlerindeki aktivitelerde verimli olabilmeleri için bu gereklidir.. Peki zamanında yatağına gitmeyen çocuklara bu alışkanlığı nasıl kazandırmalısınız?
  İşte çocuğunuzun zamanında yatağına gitmesini sağlayacak tavsiyeler..

  Çocuklarınızın yemeğini yatmadan birkaç saat önce yedirin. Yatmadan hemen önce birşeyler yedirmek doğru değildir çünkü çocuğunuz yediklerini sindirmek ve eritmek için hareketlenecektir.

  Her gece için tutarlı bir yatma saati oluşturun. Çocuklar için tercih edilen en popüler uyku zamanı 20: 00′dir. Seçtiğiniz yatma saati ne olursa olsun, çocuğunuzu hep bu saatte yatırmaya ve bir sat önceden oyun gibi oyalayıcı şeyleri azaltmaya çalışın.
  Çocuğunuzun yatma zamanına yakın onunla herhangi bir aktivite planlamayın. Çocuğunuzun zamanında uyuması için bazı aktiviteleri kaçırmayı göze alacaksınız.

  Çocuğunuz yatmadan en az 1 saat önce banyo yaptırın ve suyun içinde rahatlaması için zaman tanıyın. Banyodan sonra kaslarını rahatlatan ve uykusunu getiren bir masaj uygulayın.

  Onu yatağına götürürken uykusunu getiren hafif bir müzik açın. Onun uykusunu getiren favori masallarını okuyun. Bu tür şeyler çocuğunuzun her gece yatağına heyecan içinde gitmesini ve çocuklarınızla hoşça vakit geçirmenizi sağlar.
   
 2. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  saat 10 gibi yatırın çocukları. televizyonu evinizden kaldırın. televizyon en tehlikeli şey. kitap okuyun müzik dinleyin.
   
 3. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Biz çocuğumuzu saat 9 ile en geç 9:30 arasında yatırıyoruz. Diziler başlayınca zor oluyor uyumaları.
   
 4. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bence okul öncesi için 20:30- 21:00 arası; ilkokul çağı çocukları ise 21:30-22:00 arası yatırılmalıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş