1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğunuza Sebze Yemeyi Sevdirin

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Ela tarafından paylaşıldı.

 1. E

  Ela Yeni Üye

  Çocuğunuzun sebze yemeyi sevmesi için ne yapmalısınız?
  Çocuğunuza Nasıl Sebze Yedirebilirsiniz?
  Çocuğunuz Sebze Yemiyor mu?

  [​IMG]
  Çocuklarının sebze sevmesini isteyen annelerin, gebeyken bol bol sebzetüketmeleri gerektiği bildirildi.

  Philedelphia'da yapılan araştırmada,bebeklerin ana rahmindeyken sağlıklı gıdalarla ilgili damak tadıgeliştirebileceği belirlendi.

  Pediatrics dergisinde yayınlanançalışmalarında araştırmacılar, tat duygusunun anneden bebeğe amniyo sıvısıyoluyla geçtiğinin saptandığını bildirdi.

  Araştırmanın başkanlığını yapanJulie Mennella, ''Vanilya, havuç, sarımsak, nane, anoson gibi tatların amniyosıvısına veya anne sütüne geçtiğini'' söyledi.

  Sarımsak veya şekerkapsülleri verdikleri gebelerin amniyo sıvısını inceleyen araştırmacılar, ikinciaşamada da doğumdan önce bu tadların bebeğin hafızasında yer edip etmediğinebaktı.

  Araştırma kapsamındaki gebe kadınlar üç gruba ayrıldı ve birgruptan gebelikte, bir gruptan da emzirirken her gün havuç suyu içmeleriistendi. Diğer grubaysa havuçtan tamamen uzak durması söylendi.

  Doğanbebekler katı gıda almaya başladığında, araştırmacılar bebeklere su veya havuçsuyu ile yapılmış tahıl verdi. Sonuçta, amniyo sıvısı veya anne sütünde havuçlatanışmış bebeklerin havuçlu tahılı daha çok sevdikleri belirlendi.
   
 2. a

  avrupali Yeni Üye

  Sagligimiz icin cok önemlidir sebzeler, turleri v.b. Ama gunumuzdeki insanlar cocuklarinin bu tur seyleri yemesine pek özen göstermiyor, benim dusuncem öyledir.
   
 3. i

  irem Yeni Üye

  Sebze yemeyi cocukluktan severlerse ilerki yaşlarındada sebzeyi sevmeye devam ederler
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş