1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğunuz kilo alamıyorsa

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Naciye tarafından paylaşıldı.

 1. N

  Naciye Yeni Üye

  _

  Çocuğum Çok Zayıf Yardım


  Çocuğum Çok Zayıf Çözüm


  Pek çok anne çocuğunun iştahsız ve zayıf olmasından şikayet eder. Bu sorunun çözüm yollarını öğrenmeden önce çocuğunuzun gerçekten iştahsız olup olmadığını öğrenmek için doktoruyla görüşün. Durum sandığınız gibi olmayabilir.

  Bazı çocuklar her ne kadar çok sağlıklı olsa da, doğuştan zayıftır. Eğer çocuğunuz dengeli bir beslenme düzenine sahipse, enerjik ise ve konsantrasyon düzeyi yüksek ise, endişelenmenize hiç gerek yok.

  Çocuğunuzun beslenme planını dikkatle gözden geçirin. Bir çocuk çok fazla abur cubur yiyorsa, beslenme değeri yüksek olan yiyeceklerden mahrum kalıyor demektir. Abur cubur gıdalar çok fazla yağ içerdiğinden, çocuğunuzun metabolizmasını bozabilir ve yavaşlatabilir. Tüketilen gıdalardan elde edilen gerekli besin değerlerinin vücut tarafından emilimi gerçekleşmiyorsa, çocuklar kilo kaybına uğrayabilir.

  Çocuğunuz zayıf olsa da, beslenme planına yağlı gıdalar eklemeyin. Tabii ki çocuğunuza yağlı yiyecekler yedirebilirsiniz ancak bu yiyecekleri dikkatle seçmeniz gerekmektedir. Doymamış yağlar her zaman en sağlıklı ve kaliteli yağlardır. Çocuğunuz zayıf ise, beslenmesinde yağ oranını artırmak yerine kalori oranını artırmaya çalışın.
   
 2. K

  Kurban Yeni Üye

  Çocuğunuzun kilosu standartların altındaysa gerçekten endişe duymalısınız sınırdaysa bile kendinizi rahat hissedebilirsiniz
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş