1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğunuz Evde Ders Çalışmıyor mu?

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Muallim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Muallim Yeni Üye

  Çocuğum Neden Evde Ders Çalışmıyor? endişeye kapılmayan çocukların ders çalışması için sabırla okuyacağınız bu makale size yardımcı olacaktır.

  Özellikle yeni okula başlayan çocukların ailelerinin büyük bir sıkıntısıdır çocuğun ders çalışmaması henüz oyun çağınd aolan çocuklarımızın çalışma masasına oturtabilmek için olmadık yollar deniyor olabiliriz peki ne kadar başarılı olabiliyoruz.

  [​IMG]
  Eğer Çocuk ders çalışmak istemiyorsa mutlaka ders yapma konusunda bir eksikliği vardır.Bu durumun araştırılması gereklidir bu gibi durumlar tamamen profosyönel bir yardım alınarak daha kolay aşılabilir.Böyle durumlarda Annenin bağırıp çağırmasının çocuk için hiçbir anlamı yoktur bunu sakın unutmayın.

  Çocuğunuzun ders yapmasını sağlamak için ona uygun ortam hazırlmayı deneyin sessizlikten hoşlanıyorsa sessiz bir ortam oluştumalısınız çocuğu çalışma masasına oturtmak için ödüllendirilmeyi denemelisiniz bu ödüllendirme küçük şeylerden oluşmalı sevdiğini bir çikolatayı çalışma masasının bir kenarına koyabilir bu sayede ders çalışmasını sağlayabilirsiniz.İlkokul çocuklarında ders çalışma alışkanlığı teknik olarak çocuklara küçüklükten başlıyarak verilmelidir.

  Çocuğunuzun ders çalışmasını sağlamak için ona güvendiğinizi gösterin çocuğunuzu özgü sözleri ile motive etmeyi deneyin Aferin sana sen bunu başarırsın sana güveniyorum diyerek çocuğa moral verilmeli kendisine güvenmesini sağlamak gerekli ve en önemlisi ona güvendiğinizi göstermelisiniz.
   
 2. B

  Badem Yeni Üye

  Çocuklar zaman zaman ders çalışmaktan kendilerini soyutlarlar
   
 3. S

  Sadem Yeni Üye

  Ders çalışmayan çocuğa motive olabilmesi adına birşeyler yapılmalı
   
 4. B

  Babet Yeni Üye

  Ders çalışmayan çocuğu derse ısındırmak lazım
   
 5. T

  Taha Yeni Üye

  Ders çalışmayan çocukla uğraşmak gerçekten can sıkıcı
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş