1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğun Parmak Emmeyi Bırakması

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Çocuklar bebekken parmak emmeyi kendi kendilerine bırakabilirler. Parmak emmeyi bırakması için bebeğinize asla baskı yapmamalısınız. Çünkü çocuklar için yasak olan davranışları yapmak daha cazip geleceğinden parmak emme davranışına devam etme eğilimi gösterebilirler. Parmak emme davranışı bebekte meydana gelen ruhsal bir bozukluktan kaynaklanan bir durum değildir.

  Çocuklar etraflarını keşfederken her şeyi ağızlarına götürme eğilimi gösterirler. Öğrenme sürecinin bir parçası olan bu durumu kontrol etmeli ve dikkatli olmalısınız. Bebeğiniz her şeyi ağza götürdüğü için küçük şeyleri yutma eğilimi gösterebilirler. Bu konuda ayrı bir ehemmiyet göstermelisiniz. Bebekler aç oldukları içinde emme refleksi gösterirler. Bu nedenle onun karnını iyi doyurduğunuzdan emin olmalısınız. Bebeğinizi zamanında beslemeli ve onun parmak emme davranışından vazgeçmesi için zorlama gibi yaklaşımlarda bulunmamalısınız.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bizim çocuk zamanla bıraktı bence de çok fazla psikoloji yapmamak gerekir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş