1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğumuza Neler Söylememeliyiz?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Çocuğunuza olan sevginizi anlatmanın farklı yollarını öğrenmeye hazır mısınız? O halde sizlere tavsiye edebileceğim birkaç sözcüğe kulak asmalı ve bu sözcükleri dilinizden düşürmemelisiniz.

  *"Sana inanıyorum" sözünü duyan her birey bir işte pes etmeye kalksa dahi bir süre sonra ayağa kalkıp hayata direnmeye başlar. Adeta yeniden güçlenir.

  *Hata yapmaktan korkma her hatanda yeni bir şey öğrenirsin cümlesi sayesinde küçük de olsa her hatasında çocuğunuz hatasını kabullenmeyi öğrenir. Aynı hatayı asla ikinci kez yapmama bu cümlenin sihrinde gizlidir.

  *Asla vazgeçme cümlesi ile siz yanınızda olmasanız dahi çocuğunuz ufak tefek güçlüklerde bile mücadeleci ruhunu asla teslim etmez.

  *Sabırlı ve mücadeleci bir çocuğunuz olsun arzusu içerisinde iseniz ona herkes başlangıçta acemidir demekten vazgeçmeyin. Böylece çocuğunuz yaptığı hatalarda yıkılmak yerine ders çıkarmayı öğrenir.

  *Başarısızlığı kabullenme, başaracaksın kelimelerini sarf ettiğiniz zamanda çocuğunuza ayrı bir güç verirsiniz. Başarısız olsa bile çocuğunuz her başarısız deneyiminde başarılı olmak için ekstra bir güç harcayacaktır.

  *Hepimiz gibi yaşayarak öğreneceksin demelisiniz ki çocuğunuz mücadeleyi elden bırakmasın. Mücadele etmeyi ve başarılı olmayı böylelikle çocuğunuz yaşayarak öğrenecektir.
   
  bahar tamcı bunu beğendi.
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş