1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çocuğum Bitlendi Ne Yapmalıyım?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında Orko tarafından paylaşıldı.

 1. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Okulların açılması ile birlikte özellikle birinci sınıf çocukları sosyal hayatlarına başlarlar. Bitlenme olayı öncelikle sirke ile başlar 1 hafta 10 gün içinde o sirkeler canlanır bite dönüşür. İşte bu gibi durumla nasıl başa çıkabilirizi ifade etmek istiyorum.

  bit.jpg
  İlk adım olarak sınıf öğretmenine bu durumdan söz etmeniz gerekiyor çünkü sirke varsa çocuğunuzda diğer çocuklarda da olma ihtimali inanın çok yüksek bu durumu söylemekten nedense bazı aileler çekinir ama bu bütün çocukların sağlığı açısından inanın çok önemli bir durum. Bütün ailelerin bu durumdan haberdar edilip çocukları ile ilgilenmeleri sağlanır akabinde tabi herkeste bit şampuanı alma telaşı başlar ve saçlara bu şampuanlarla işlemler yapılır. ikinci hafta yine tekrarlanır tabi bu arada da çocukların saçları sıklıkla kontrol edilmelidir. Can sıkıcı bir durum fakat baş edilmeyecek kadar zor bir durum değildir. Ne yazık ki okulların hepsi bu durumdan muzdarip ve okullarda bit alarmı verilmiş durumda. Herkese kolay gelsin :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş