1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çipura nasıl pişirilir?

Konu, 'Deniz Ürünleri' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  [​IMG]
  Ege ve Akdeniz 'in bu namlı balığı Marmara'da seyrek bulunur. Ortalama 25 - 35 cm. boy ve 05 - 3 kg. ağırlıkta en çok 60 cm. ve 6 kg 'da olabilir. Etçil bir balıktır. Kuvvetli çenesiyle küçük kabukluları balıkları ve diğer hayvanları kolayca yer. Yaz devresinde sığlarda kışaylarında da 35 - 40 m. derinliklerde yaşar. İki yaş üstündekiler daha da derinlere iner. Üremeleri Ekim - Aralık aylarında olur. 100.000 - 150.000 yumurta döker. Eti çok lezzetlidir. Ayrıca üretim kültürüne uygunluğu nedeniyle ekonomik değeri çok yüksektir.

  Pişirme Biçimi
  Tava ızgara buğulama haşlama pilaki

  Dönem
  Her mevsimde bilhassa eylül ve ekim aylarında
   

  Ekli Dosyalar:

 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Çupra nasıl pişirilir sorusuna bir çok cevap var.

  Ege ve Akdeniz 'in bu ünlü balığı Marmara'da seyrek bulunur. Ortalama 25 - 35 cm. boy ve 05 - 3 kg. ağırlıkta en çok 60 cm. ve 6 kg 'da olabilir. Etçil bir balıktır. Kuvvetli çenesiyle küçük kabukluları balıkları ve diğer hayvanları kolayca yer. Yaz devresinde sığlarda kışaylarında da 35 - 40 m. derinliklerde yaşar. İki yaş üstündekiler daha da derinlere iner. Üremeleri Ekim - Aralık aylarında olur. 100.000 - 150.000 yumurta döker. Eti çok lezzetlidir. Ayrıca üretim kültürüne uygunluğu nedeniyle ekonomik değeri çok yüksektir.

  Pişirme Biçimi
  Tava ızgara buğulama haşlama pilaki

  Dönem
  Her mevsimde bilhassa eylül ve ekim aylarında
   
 3. N

  Narin Yeni Üye

  Daha once hic denemedim, görmedim. Ama böyle yemekler lezzetli oluyor, özellikle yaz mevsiminde..
   
 4. i

  irem Yeni Üye

  Çipura nasıl pişirilir Mersinde MÇ abiye gidinde görün:)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş