1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çin Takvimi Hesaplama 2012

Konu, 'Gebelik' kısmında eftelya tarafından paylaşıldı.

 1. e

  eftelya Yeni Üye

  Çin takvimi hesaplama 2012ye göre
  2011-2012 çin takvimi hesaplama
  çin takvimi hesaplama metodlarına göre cinsiyet belirleme
  [​IMG]
  Çocuğun cinsiyeti daha ilk çağlarda bile merak konusu olmuş ve insanlar ne yaptıysa meraklarının sonucunda yapmıştır , Çin takvimi de onlarca yüzlerce yıldır istenen cinsiyette çocuk sahibi olmak maksadıyla kullanılan geleneksel bir takvimdir .

  Çin takvimi yüzyıllardır uzakdoğuluların erkek yada kız cinsiyetleri arasında seçim yapmak için kullandıkları bir tür hesap cetvelidir .Çin halkı çin takvimi üstünden yapılan hesaplamaların yüzde doksan doksan beş nispetinde muvaffak olduğunu ileri sürselerde çin takvimine göre cinsiyet belirleme yönteminin herhangi bir bilimsel yada tıbbi geçerliğe sahip değildir .Çin takvimi belirli aylarda ilişki yaşayan yada tam doğru terimiyle yumurtası döllenen bayanların bulundukları yaş itibariyle sahip olacakları çocuğun cinsiyetinin tespit edilmesidir . Çin takvimine göre mesela yirmi altı yaşındaki anne adayı Haziran ayında hamile kalmışsa doğacak çocuk kızdır ,Temmuzda ise erkek beklenmelidir .Bazı anneler ayrıca geriye dönük şekilde doğum yaptıktan sonra bebeklerinin cinsiyetini çin takvimi yardımıyla buluyorlar ve bir tür sağlamada yapabiliyorlar , bu metodun başarısını aralarında değerlendiriyorlar . Çin takvimini kullanmak yada kullanmamak sizin sorumluluğunuzdadır , yukarıda da söylediğimiz gibi tıbben kanıtlamış bir yöntem değildir , unutmayalım doğa her zaman dengesini korumak isteyecektir ! Çin takvimine göre bebek cinsiyeti kafaya takılacak birşey değildir ! Kız olsun erkek olsun farketmez , hayırlı evlatlarınız olsun , sağlıklı evlatlarınız olsun .

  [​IMG]
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Çin takvimi %80 doğru çıkıyor :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş