1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çin Japon Savaşı hakkında kısa bilgi

Konu, 'Türk ve Dünya Tarihi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Çinliler ve Japonlar arasında tarih boyunca bir çok acımasız savaşlar meydana gelmiş bu savaşlarda çok trajik olaylar yaşanmıştır.Çin'in Mançurya bölgesinde 7 Temmuz 193 ve 9 Eylül 1945 tarihleri arasında yaşanmıştır.

  Çin Japon Savaşının Sonuçları;
  Çin Japon Savaşı.jpg
  Japonya önceleri Mançurya bölgesini başarıyla işgal etmişti, fakat 1945 yılında Japonların 2. Dünya Savaşını kaybetmesi üzerine, Mançurya tekrar Çin'in eline geçmiştir. Çin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin daimi üyesi olmuştur. Bu savaşın sonunda yine Çin İç Savaşı kaldığı yerden devam etmiştir.Çinliler, Shimonoseki Antlaşması'yla kaybettiği tüm topraklarını geri almıştır.

  Çin Japon savaşında taraflar belkide bir daha asla yan yana gelmeyecek ülkelerdir. Çin, Amerika. Rusya ve İngiltere birlik olarak Japonlara karşı savaşmıştır ve başarıya ulaşmışlardır.

  Her ne kadar savaşı müttefikler kazanmış olsa da Yaklaşık 1.5 Milyon Çinli ve 500.000 civarında diğer ülkelerden ölen olmuş toplamda 2 Milyon ölüme karşı Japonların kaybı bu uzun süren savaşta 400.000 rakamı civarındadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş