1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ciltte Kırışıklık Nedir, Kırışıklık Nasıl Oluşur?

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Kırışıklık gözle görülen bir rahatsızlık olup ciltteki hasarın yüze vurulmuş kanıtı olarak bilinmektedir. Cildin kontrol edilemeyen ve kontrol edilebilen görünüşünü ve elastikiyetini yaşlanma faktörleri etkilemektedir. Zamanla cildin bütünlüğü etkilenmektedir; ciltte kendini yavaş yavaş yenileme görülmektedir. Ciltte kendini onarma yeteneğinde azalma görülmektedir. Cildin elastin ağı gevşer, alt dermisin kas yapısında laçkalaşma görülür, kolajen üretiminde azalma görülür. Ciltte esneme tekrar eski haline dönme görülür.

  Yaşta meydana gelen ilerleme ile dermiste bulunan kolajen ve elastin de hasar görülür; kırışıklık oluşumu meydana gelir ( 20- 25 yaş arası ince çizgi ).

  Cildin doğal savunmasında sarsılma ve cilt hasarı birikimi başlar ( 35- 40 yaş arası ).

  Cilttte derinden kırışma ve sağlıksız bir görünüm alma gibi durum oluşumları ile 50- 55 yaş arasında karşılaşırsınız. İnsanda yaşlanma arttıkça onarım ve yenilenme sürecinde yavaşlama görülür. Onarım sürecinde yavaşlama ve hasarda düzelmenin azalması durum oluşumları görülebilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş