1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Cilt Çatlaklarını Önlemenin Yolları

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

  1. Hayal Gemisi

    Hayal Gemisi Yeni Üye

    Kış aylarında sıklıkla karşılaştığımız durumlar arasında yer alan cilt problemlerinden biri de cilt çatlağıdır. Kuru ve soğuk hava cildimizde ve yüzümüzde çatlak oluşumuna neden olabilmektedir. Cildimizde aşırı gerilme ile oluşan bu cilt çatlakları ilk zamanlarda kırmızı ve mor çizgiler şeklinde belirginleşir. Zamanla beyaz çizgiler halinde görünmeye başlar. Bacak, kalçalar, karın bölgesi, göğüs ve belin arka kısımlarında yer alan cilt çatlakları beyaz tenli kişilerde daha çok oluşmaktadır. Bu çatlakları önlemek amacı ile krem, losyon ya da jel kullanımında bulunabilirsiniz. Düzenli olarak yaptıracağınız masajlarda cilt çatlağı oluşumuna engel teşkil edecektir.

    Cilt çatlağı oluşumunun önüne geçmek için ani kilo alıp vermemeli; bol su tüketmelisiniz. A, E ve C vitamini bakımından zengin yiyecek tüketimi tercihinde bulunup; spor yapmalısınız. Cilt çatlakları için uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer alan lazer ile çatlakların giderimi uygulaması için dört seansa kadar uygulama yapılabilmektedir. Bu uygulamada başarı oranı da yaklaşık % 80' dir.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş