1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Cildi Yaşlandıran Sürpriz Nedenler

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Cildinizi yaşlandıran etmenler arasında çevre kirliliği, yaş ve genetik yer almaktadır. Bu etmenlerin yanı sıra bazı nedenlerle cildinizi yaşlandırdığınızı biliyor muydunuz? Bu nedenleri sizlere bu yazımda madde madde anlatmaya çalışacağım.

  *Kışın güneş ışınlarının size zarar vermeyeceğini düşünerek güneş kremi kullanmamak: Halbuki; güneş ışınlarının en zararlıları bulutlu, kapalı ya da karlı günlerde bile ofis ya da araba camlarından geçerek cildinizde yaşlandırıcı etkide bulunmaktadır.

  *Yoğun sigara dumanına maruz kalmak: Sigara dumanında yer alan nikotin, nitrik oksit, karbon monoksit ve sigara katranı gibi maddeler cildinize ciddi anlamda zarar vermektedir.

  *Sabah yüz temizliğini atlamak: Gece uykusunda cildiniz kendini tamir etmeye çalışmaktadır. Bu işlem sırasında sebum üretimi ile cilt yağlanıp bir tabaka oluşumu meydana gelebilmektedir. Sabah temizliğini sağlıklı ve canlı bir cilt için asla aksatmamanız gerekmektedir.

  *Cildi fazla arındırmak: Daha canlı ve daha pürüzsüz bir cilt için ciltte bakım ürünlerini ve peelingi fazla kullanmak cildinizi inceltmektedir.

  *Esnemek: Gece geç yatmak ve uykusuz kalmanızın sonucunda göz çevresindeki kasların elastikiyetini çabuk bırakması ile gözlerinizin şişmesi sonucunda yaşlılık belirtilerinin daha çabuk ortaya çıkması

  *Gözlük kullanmayı ihmal etmeniz sonucunda kuvvetli ışığa bulanık gözlerle bakmanız neticesinde kırışıklıklar ve kaz ayaklarının oluşumuna sebebiyet vermek

  *Dudaklarınızı sık sık büzmenizde dudak çevrenizdeki kırışıklıkları arttıracaktır. Pipet ile içecek tüketimleriniz bu durumun erken oluşumuna neden olmaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş