1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Cildi Pürüzleştiren 4 Şey

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Yediğimiz, içtiğimiz bazı şeyler cilt yapımızı bozarak pürüzleştirmektedir. Ciltte pürüz oluşumu, sivilceler, cildin kabuk kabuk ve kuru görünmesi yediğimiz şeylerle alakalıdır.

  İşte cildimizin düşmanı 4 yiyecek:

  *Tuzlu yemişler: Aşırı sodyum hücrelerdeki nemi emmekte; hücre duvarının dış yüzeyinde birikmektedir. Sonuçta göz kapaklarınız şişmekte ve göz altı torbası oluşumları meydana gelmektedir. O yediğiniz cipsler yüzünden bu sonuçlarla karşılaşmanız olasıdır.

  *Alkol: Alkol almak ciltteki nemi emmektedir. Bu da ciltte pullanma meydana getirebilir.

  *Rafine karbonhidratlar: Düşük şeker alımı alarak diyet yapanlarda normal beslenenlere oranla daha fazla sivilce oluşumu meydana gelmektedir. İşlenmiş gıdaların tüketiminde de bu durumla karşı karşıya kalmanız olası görülmektedir.

  *Kızarmış yiyecekler: Fast food restaurantlarında kullanılan yağlarda aşırı ısıya maruz kaldığından dolayı birçok deri hücresinin ölümüne neden olmaktadır. Bu da kuru mat ve pullanmış bir cilde sahip olmanıza neden olur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş