1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Cildi Güzelleştiren Doğal Ürünler

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Cilt yaşam tarzı, beslenme, psikolojik rahatsızlıklar ve çevresel faktörler gibi birçok unsurdan etkilenmekte ve zamanla esnekliğini yitirmektedir. Bunun sonucunda da çeşitli deformasyonlar ortaya çıkmaktadır. Bu deformasyonların önüne geçebilmek için hem sağlıklı yaşamalı hem de cilt bakımını ihmal etmemelisiniz. Düzenli olarak cilt bakımı yapan kadınların kozmetik ürünler yerine doğal ürünleri tercih etmeleri önerilmektedir. Böylelikle hem sağlıklı hem de ekonomik olarak kendiniz için faydalı olanı tercih etmiş olursunuz.

  İşte sizler için hazırladığımız cildinizi güzelleştirecek doğal ürünler;

  Badem Yağı
  İçeriğindeki yüksek oranda E vitamini cildin nem dengesi için oldukça önem taşımakta banyo sonrası vücudunuz nemliyken losyon olarak ya da masaj yapmak amacı ile uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda tedavi edici özelliğinde yararlanarak göz kapaklarınızda alerjik bir durum oluştuğunda, saç, kaş ve kirpik dökülmelerinde ve cilt çatlaklarında da kullanabilirsiniz.

  Argan Yağı
  Argan yağında nemlendirici, onarıcı ve hücre yenilenmesini sağlayan özellikleri bulunmaktadır. Göz altı kırışıklıklarını giderme, hızlı kilo kaybından kaynaklanan çatlakları önleme, ciltte oluşan tahriş ve iltihaplanmayı azaltıcı yönde etkisi bulunmaktadır.

  Hint Yağı
  Cilt üzerinde meydana gelen lezyonları, döküntüleri ve yanıkları tedavi edici özelliği ile sık tercih edilmektedir.

  Hindistancevizi Yağı
  İçeriğindeki Omega 6, oleik asit, linoleik asit gibi maddeler bulunmaktadır. Cilt için oldukça faydalı olan bu yağ nemlendirici, kırışıklık oluşumunu engelleyici, kolajen üretimine destek olucu etkileri ile sık tercih edilmektedir. Peeling olarak kullanıldığında da ciltteki ölü derinin atılmasına yardımcı olmaktadır.

  Jojoba Yağı
  Jojoba yağında E ve B vitamini, bakır, çinko, krom gibi mineraller ile yağ asitleri açısından zengindir. Jojoba yağı ayrıca nemlendirici, kırışıklık giderici, selülit tedavisi ve iltihaplanmaları gidermek için de önerilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş