1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Cihazınızı Satmadan Önce Bunu Yapın

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Gelişen teknoloji ile tablet ve telefonların fiyatları ani düşüşler yaşamaktadır. Bunun doğal bir sonucu olarak birçok kişi cihazınızı yenilemek istemektedir. Peki, cihazınızı sarmadan önce ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

  Cihazınızı satmadan önce bilgileri tam anlamı ile silmeniz gerektiği konusunda uzmanlar sizi uyarmaktadır. Silme işlemini gerçekleştirirken bazı telefonlar dosya yerine dosya sistem temizleme işlem uygulamasını gerçekleştirdiği için hackleme ya da veri kurtarma aracından yararlanılması durumunda fotoğraflarınız ya da diğer kişisel bilgileriniz telefona tekrar yüklenebilmektedir.

  Peki verileri kalıcı olarak silmek için ne yapmalıyım mı diyorsunuz? Android sistemde yer alan ayarlar ve güvenlik adı altında bulunan şifreleme seçeneklerinden yararlanarak tüm cihazınızı şifreleyebilirsiniz. Şifrelemede pin kodundan farklı bir şifre kullanımı tercih etmelisiniz. Şifreleme işlem uygulamasından sonra yedekleme ve sıfırlama menüsü altındaki fabrika ayarlarına döndür seçeneğinden yararlanarak telefon ya da tabletinizde sıfırlama sisteminden yararlanabilirsiniz. Verileriniz böylece yabancılar tarafından görüntülenemeyecektir.

  Iphone ve Ipad telefonlarda donanımsal farklılıklar yer aldığı için bu tarz uygulamalardan yararlanmanıza gerek yoktur.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Fabrika ayarlarına dön dedikten sonra bazı programlar bilgileri geri getiriyormuş bu nedenle aldığınız telefonu ömürlük kullanın yada aileden birine verin.
   
 3. Netice

  Netice Yeni Üye

  Teknolojiyi iyi kullanırsak problem yok ama kötü kullananlar olunca insan olarak teknolojiden biraz soğuyorum doğrusu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş