1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çiftlerin Tartışma Nedenleri Nelerdir?

Konu, 'Kadın Erkek İlişkileri' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Kadın erkek ilişkilerinde tartışmıyoruz denen çift yok denecek kadar azdır.Çiftlerin genel olarak tartışma nedenleri birbiri ile benzerlik göstermektedir.

  Çiftlerin tartışma nedenleri nelerdir?

  *Eşlerin tartışma nedenlerinin başında maddiyat gelmektedir. Paranın nereye harcanacağı, kenara ayrılacak paranın miktarının arttırılıp arttırılmayacağı gibi konularda sıklıkla tartışma çıkmaktadır. Borçlar bitmedikçe çiftler arasındaki gerginlik artmaktadır.

  Para konusunda tartışmak istemiyorsanız elinize geçen paranın nerelere harcanacağı konusunda dürüst davranmalısınız. Haftalık ya da aylık bütçe hazırlayarak eşinizle paylaşmalısınız. Öncelikli olarak faturalarınızı ödeyin ve diğer harcamalarınızı planlayarak gerçekleştirin.

  *Seks hayatınızı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek için çaba harcayın. Fazla stresli olmak ve sekse gerekli vakti ayırmamak eşinizle aranızın gergin geçmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda yaşadığınız stresin eşinizden değil de başta nedenlerden kaynaklandığını eşinize bildirerek bu konuda eşinizin kendini rahat hissetmesini sağlamalısınız.

  *Hem kadın hem erkek çalışıyorsa ev işleri konusunda paylaşım yaparak eşinizle aranızda sorun çıkmasına engel olabilirsiniz.

  *Çocuğunuzu nasıl yetiştireceğinize de ortak karar vererek hareket etmelisiniz. Aksi taktirde aranızda çıkacak tartışmalara engel olamazsınız.

  *Kendi ailenizi ön plana almalı senin ailen benim ailem kavgası yapmamalısınız.Aksi taktirde eşinizi mutsuz etmekten başka bir şey yapmamış olursunuz.

  *Arkadaşlarınıza eşinizden çok değer veriyorsanız da eşinizinle yaşayacağınız kavgalar kaçınılmaz olacaktır. Bunun önüne geçmek içinde eşinizi herkesten üstün tutmalı her önceliğinizi onunla planlamalısınız.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Sosyal hayat her anlamı ile eşler için zor, tartışma nedenlerine bakınca öncelikle ekonomi gelecektir, sonrasında anlayış eksikliğine bağlı diğer faktörler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş