1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çiçeklerinizin yeni kapları

Konu, 'Dekorasyon' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  [​IMG] Elinizin altında bulunan pek çok kap, çiçek düzenlemeleri için bildik saksılardan daha yaratıcı çözümler sunabilir. Dikkat edin, çiçeklerden çok saksılarınız övgü toplayabilir.

  Bisküvi kutusu
  Bu iş için bisküvi ya da çay gibi metal kutular biçilmiş kaftan. Islatılmış oasisi (çiçek süngeri) kutu ölçülerine göre kesip yerleştirin. Bitkileri oasise batırın ve etrafını taşlarla dekore edin.

  Meyve suyu şişesi
  Meyve suyu şişelerinden ağzı genişçe olanları ayırın. İçine bir iki sap çiçek, gösterişli bir yaprak koyun. Suyla doldurduğunuz şişenin dibine bir iki boncuk atın. Boyun kısmına da bir kurdele ve minik bir çiçek yerleştirin. İşte bu kadar!

  Galvaniz kova
  İçine yerleştireceğiniz çiçeklerin resmini galvaniz kabınızın üzerine boyayın. Vernikledikten sonra kabın dibine birkaç su akıtma deliği açın. İçine aynı renk tonlarını içeren çiçekler de ekin. Emin olun, onlardan şirini olmayacak!

  [​IMG] Servis tabağı
  Tabağın bir kısmını kaplayacak şekilde küçük bir oasis (sünger) kesin. Üzerine birkaç sap yaprak ve çiçek yerleştirin. Bahçede ağırladığınız konuklar, özellikle bu sunumdan çok etkilenecek.

  Eski çanta
  Eski çantanızın içine birkaç saksı çiçek oturtun. Su akmaması için diplerine tabak yerleştirin. Çantanın ağız kısımlarına da birkaç dal sıkıştırırsanız, sunumunuzdan herkes etkilenecektir

  Kek kalıbı
  Pişirdiğiniz ya da satın aldığınız kekleri sakladığınız fanuslar sadece kekleri değil, çiçekleri de misafir edebilir. Oasisten (sünger) kek dilimleri şeklinde keseceğiniz birkaç parça üzerine çiçekleri saplayın ve saklama kabının altlığında, bir dilim kekle birlikte servis yapın.
   
 2. Nursena

  Nursena Admin

  Bu kapların yanları cicek resmi olsaydı cicek kapları derdik,bunlara simdi normal kaplar denilebilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş