1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çevre Temizliği ve 2 Sayısı

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

  1. Hayal Gemisi

    Hayal Gemisi Yeni Üye

    Çocuklarla çevre temizliği hakkında neler bildiklerini görmek adına sohbet edilir. Daha sonra yönergeler verilir ve çocuklar dinlenir. Sınıfımızın da temizliğinin önemli olduğu vurgulanarak sınıf temizliği için gerekli olan çöp kovası, ıslak mendil, kâğıt havlu gibi gereçlerin yeri tanıtılarak kullanım amaçlarıyla ilgili konuşulup sohbet edilir. Çevre ve sınıf kirliliğinin zamanla bizi ve etrafımızdakileri rahatsız edeceği ve hastalıklara sebep verebileceği anlatıldıktan sonra her çocuğa kendinden yapışkanlı 2 adet çiçek çıkartmaları verilerek sınıfta düzenli ve temiz buldukları yerlere yapıştırmaları, dağınık ve kirli gördükleri yerlerde ise gerekli düzenlemeleri yapmaları söylenir.

    Öğrencilere kaçar tane çıkartma yapıştırdıkları sorulara 2 rakamı ile ilgili sohbet edilir. Tahtaya 2 rakamı yazılarak bu rakamı daha önce görüp görmedikleri sorulur. Her öğrencinin 2 parmağını göstermesi istenir. Öğrenciler öğretmen tarafından alkışlanır. 2 yi yazmayı öğretirken yukarıya çıkıyoruz aşağıya düz iniyoruz geriye gidiyoruz denilerek 2' nin yazımının daha çok akılda kalması sağlanır.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş