1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çelik Biyografi-Çelik Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Çelik

  [/b] Çelik Erişçi Ercan' adını verdikleri toplulukla 'Özledim' adlı bir albüme imza attılar.  Kariyerine tek başına devam etmeye karar veren Çelik alışılagelen Çelik sound´undan farklı olarak rock etkileri göze çarptı.  1997 yılında 'Sevdan Gözümün Bebeği' albümünü yayınladı. Akdeniz ezgilerinin tüttüğü 'Ayrılık Deme Bana' ayrılık ve ´insana dair güzel olan herşey´ ses ve notalara büründü.  Dört yılda çıkardığı dört albümden seçtiği hit parçaları 'Sevgilerimle' adını verdiği bir ´Best Of´ albümle 1998 yılında müzikseverlere sundu.1998 yılı Çelik için tam bir 'yenilenme yılı' oldu. Hem görüntüsü hem de 'O´nu Düşünürken' adlı yeni çalışmasındaki müzikal yaklaşımıyla daha olgun bir çizgi çizdi sanatçı.  Yorumculuğu yanında bir çok parçanın söz ve müzik yazarlığını da yapan sanatçı Çin yemekleri ve mangal partileri ise en gözde hobileri arasında yer alıyor.  DİSKOGRAFİ

  Ateşteyim (1994)

  Benimle Kal (1995)

  Yaman Sevda (1996)

  Sevdan Gözümün Bebeği (1997)

  Sevgilerimle (Best Of) (1998)

  O´nu Düşünürken (1998)

  Unutamam (2000)  Abdullah Uluçelik - A Gız Senin Adın Dudu

  A Gız Seninde Adında Dudu

  Kim Taradıda Kimler Yudu

  O Da Güzellerin De Adı  Oğlan Men Men Men Men

  Neden De Sen Yandım Ben

  Ben Yanıyorum Aman

  Men Men Mendili De

  Yakmış Kandili De

  Bulmuş Dengini De

  Oğlan Men Men Men Men

  Nedende Sen Yandım Ben

  Ben Yanıyorum Aman  A Gız Senin De Adında Nazik

  Ak Kollara Da Tak Bilezik

  Sen Orada Da Aman Bize Yazık  Oğlan Men Men Men Men

  Neden De Sen Yandım Ben

  Ben Yanıyorum Aman

  Men Men Mendili De

  Yakmış Kandili De

  Bulmuş Dengini De

  Oğlan Men Men Men Men

  Nedende Sen Yandım Ben

  Ben Yanıyorum Aman  Çelik - Ah Yar

  Yarın ölürsem gidin yare söyleyin

  Gönlüm ona yazıldı ona tutuldu  Ah yar yaralıyım yaralı

  Ah yar gönlüm kara sevdalı

  Ah yar yaram senle sarılır

  Seni bana beni sana yazmışlar  Gönlüm sana yazıldı sana tutuldu

  Cezam hemen kesildi adı ömür oldu  Çelik Erişçi (1966 - .... )  [​IMG] �Meyhaneci� olmak üzere hemen her parçası hit haline geldi. Albümün ulaştığı yüksek satış rakamları Çelik�in solo kariyeri tercih etmesindeki haklılığı ortaya koyuyordu.  Sanatçı bu albümde yer verdiği �Atam� adlı şarkısıyla başlayarak Mustafa Kemal Atatürk�e ithaf ettiği şarkılar bir gelenek halini aldı.  1996 yılında piyasaya sürülen �Yaman Sevda� albümünde �Bu Şehirde� başta olmak üzere üçüncü albümüyle hayranlarının gönüllerindeki yeri sağlamlaştırdı.  1997 yılında ayrılık gibi duyguları dile getirdi.

  Dört yılda çıkardığı dört albümden seçtiği hit parçaları �Sevgilerimle� adını verdiği bir �Best of� albümle 1998 yılında müzikseverlere sundu.  1998 yılı Çelik için bir �yenilenme yılı� olurken �O�nu Düşünürken� adlı parçasına yaptığı �caz versiyonu�yla da müzik vizyonunun çeşitliliğini gözler önüne serdi.  2000 yılında çıkardığı �Unutamam� adlı albümünde Erkin Koray'ın "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" şarkısını yeniden düzenleyerek hayranlarına sundu. Ayrıca bu albümünde kendi adına bir ilki de gerçekleştiren Erişçi bu albümünde de Fikret Kızılok'un Türk pop müziğinin klasikleri arasında yerini alan "Bu Kalp Seni Unutur mu?" isimli şarkısını hayranlarına sundu.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  şöyledir böyledir onu bilmem de bir döneme damga vurduğu su ***ürmez bir gerçek.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  survivor yarışmasına çağrılmadına şaşırmış şarkıcı.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş