1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Can Sıkıntısı İçin Okunacak Dualar

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdullah Yeni Üye

  Can Sıkıntısı Durumunda Okunacak Dualar, Can Sıkıntısı İçin Okunacak Dua,Can Sıkıntısı İçin Dualara örnekler

  Tevekkeltü alel hayyillezî lâ yemût* Vel hamdü lillâhillezî lem yettehız veleden ve lem yekün lehû şerîkün fil mülki ve lem yekün lehû veliyyün minez zülli ve kebbirhü tekbîrâ

  Anlamı
  Ölmeyen diriye dayandım ve güvendim. Çocuk edinmeyen, mülkünde de ortağı olmayan, bir veliye ihtiyacı bulunmayan Allah'a hamd olsun. Allah'ın şanını yücelt de yücelt.

  Fazileti
  Efendimiz (s.a.v) buyuruyorlar: Bir şeye canım sıkılınca hemen Cebrail (as) gelir, bana bu duayı okumamı hatırlatırlardı.
  Bizlerde canımız sıkılınca bu duayı en az 21 defa okumalıyız. Ancak okuma esnasında İhlas ve sadakatle okunması lazımdır. İhlas ile okumanın karşısında dağlar bile erir.

  İnsan, maruz kaldığı sıkıntılı takdirlere nefsinin isyan etmeyip itaat etmesi için duâ etmeli, hakkında hayırlısını dilemelidir. Peygamberimiz (sav) böyle sıkıntı içinde kalan kimseye duâ tavsiye buyurmuştur. Onu okumalı, Allah'a teslim olmalıyız.

  Duâ şöyledir:

  "Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahhartehu ve te'hîra mâ acceltehu."

  Manası
  "Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah'ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mübarek kıl ki, te'hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te'hirini istemeyeyim. Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla."
   
 2. M

  Misafir Misafir

  rabbime bin şükür bizi bu günlere getirdi , amin
   
 3. m

  misfir Misafir

  :p:p:p:p:p;);););):D:D:eek::eek::eek::):):(:(:(:(:(:confused::mad::mad::mad::mad::rolleyes::rolleyes::rolleyes::cool::cool::eek::eek::eek: yüz ifadeleri çoooooook komik değil miiiiii???????????
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Allah'ım kalbimizi ferahlat bizleri affet ve bizleri aydınlığa çıkart. Amin.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş