1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Cam Silerken İzlenecek Yollar Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Camlar adeta evlerimizin vitrini gibidirler. Parmak izleri camlarda gördüğümüz en sinir bozucu lekedir. Mutfak camlarında ise kimi zaman yağ lekeleri ile baş etmek durumunda kalırız. Bu lekelerden kurtulmak için aşağıdaki adımları izleyerek ilerleme gerçekleştirebilirsiniz.

  *Camları gazete kağıdı ile silenleri görmüşsünüzdür. Bir miktar cam sil püskürttüğünüz camlarınızı gazete kağıdı ile ovalayarak pırıl pırıl yapabilirsiniz.

  *Sıvı bulaşık deterjanı ile de cam silerek parlayan camlara sahip olabilirsiniz. Özellikle yağ gibi inatçı lekeleri çıkarırken etkili sonuç elde edebilirsiniz.

  *Bulaşık makinelerine konulan parlatıcılardan yararlanarak da camlarınızı pırıl pırıl yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

  *Bir ölçü yumuşatıcı koyduğunuz kova içindeki su ile de harika bir cam temizleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz; ama yumuşatıcıyı fazla kullanmanız durumunda camda lekelenme oluşabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

  *Doğal maddelerden yararlanmak istiyorsanız camlarınızı tuzlu su ile silerek de parlatabilirsiniz.

  *Camlar çabuk tozlanıyorsa camlarınızı sildiğiniz suyun içine bir miktar sirke koyarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.

  *Camı silerken mikro fiber bez kullanmanız cam kurulama derdinizi ortadan kaldırmaya yetecektir.

  *Mağaza camı gibi büyük cam silimlerinde ise bir tarafı sünger diğer tarafı ise pas çekli olan aparatlardan yararlanabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş