Cam & Pencere Silmek

  • Konbuyu başlatan Minik Peri
  • Başlangıç tarihi
Minik Peri

Minik Peri

Bölüm Yöneticisi
Cam- pencere silmek istiyorsanız bu silme işlemini pratik bir şekilde nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğini öğrenmek için yazıma göz atmaya ne dersiniz? Klasik bezlerle ya da cam sileceği ile silme işlemini gerçekleştirmek olmak üzere iki yöntemden yararlanarak cam silme işleminizi istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Temizden kirliye doğru giderek en doğru cam silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun içinde öncelikle iç kısımdaki camları silmeli arka taraftaki yani dış kısımdaki camları sona bırakmalısınız. Çerçeve temzileme işlemi gerçekleştirecekseniz ve PVC tipi çerçeveleriniz varsa cif ve bulaşık süngerinden yararlanarak temizleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ardından ıslak bir bez ile durulma ve kurulama işlemi yapmalısınız.

Cam temizlerken camlarınızın fazla kirli olmadığını düşünüyorsanız cam sil ve kurulama bezinden faydalanabilirsiniz. Eğer camlarınız uzun süredir silinmiyorsa bulaşık deterjanı camlar için son derece ideal bir temizlik malzemesi olacaktır. Bulaşık deterjanı ile çamaşır suyu kullanımı da gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kurulama bezi olarak penye tipi kurulama bezi tercihlerinde bulunabilirsiniz. Kimi zaman kurulama bezi yerine gazete kağıdı kullanımı da gerçekleştiriyorum; gerçekten çok iyi temizliyor.

Silme kurulama işlemini tek seferde yapan özel cam silme bezi alarak da işinizi daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.
 
Üst