1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çalışmanın Ve Yardımlaşmanın Önemini Anlatan Sözler

Konu, 'Güzel Sözler' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  Çalışmanın Ve Yardımlaşmanın Önemini Anlatan Sloganlar
  Çalışmanın Ve Yardımlaşmanın Önemini

  Çalışmanın Ve Yardımlaşmanın Önemini Anlatan Sözler


  Emek olmadan yemek olmaz


  Akan su yosun tutmaz


  İyilik eden iyilik bulur


  Yalnız taş duvar olmaz


  Ne verirsen elinle, o gider seninle


  El eli yıkar, iki el de yüzü


  Dost dostun eyerlenmiş atıdır


  İnsanlar birbirine yardımdan el geçtikleri gün insanlık yok olur. Karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz.  Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.  Bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen, yaşadığını iddia edemez  Minnet sahibinin ihtiyacını görmek, dostluk kapısının anahtarıdır.  Dostuna da düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da daha dost olursun.  Düşenin elinden tut ki sende düştüğün zaman tutacak bir el bulasın.  Çoban, kurdun işine razı olursa, köpek yabancıya havlamaz.


  Düşmanına bir şey vermek, dostundan bir şey almaktan daha iyidir.  Yardımlaşma ve dayanışma, bir toplumun gelişmesi için en güzel vesiledir.  Bir kör bir başka köre yol gösterirse ikisi de.  Usanmaz kendini insan bilenler halka hizmetten Mürüvvetmend olan mazluma el çekmez ianetten.  Bir el ki olmaya hayr-ı hasenatı, Verilmez ona cennet ilinin derecatı.


  Sacayağın ayağı üç olur, Birbirine güç olur, biri kulursa hiç olur.  Gerçek Müslüman isen, yardımdan durma geri, Faydalı olamıyorsan, zararlı olma bari  Yalnız olan rahat görmez, yardımlaşan, yorulma bilmez.  Allah yardım ederse kuluna her iş girer yoluna.
   
 2. Şuşu

  Şuşu Yeni Üye

  Çalışmak ve yardımlaşmak gerçekten çok önemli
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş