1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çalışan Bebekli Annelere Önemli Tavsiyeler

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bazı bebekli anneler çalışma hayatları ile birlikte bebek bakımlarını da en iyi şekilde yürütebilmektedirler. Bu durum anneye bağlı olarak değişir. Kimi anneler ise iki işi aynı anda yürütememektedirler. Bu anneler için kimi zaman uygun ortam şartlarının yaratılması gerekmektedir. Çalışan bebekli annelerin en azından yarı zamanlı bir işte çalışmaları tavsiye edilmektedir. Böylece anne ev ekonomisine katkı sağladığı gibi bebeği ile de çok daha iyi bir şekilde ilgilenebilir. İş saatlerini düzenlemek, esnetmek ya da azaltmak da bebek bakımı ile işi aynı anda götürebilmek için gerekli durumlar arasında yer almaktadır.

  Bebeğinize daha iyi bakmak için iş ortamında mümkünse sorumlulukları daha az olan, sizi yormayacak bir pozisyonda çalışmanız da faydalı olacaktır. Ya da içinde bulunduğunuz duruma göre çözüm üretebilirsiniz. Böylece bebeğiniz ile daha fazla ilgilenme imkanı bulabilirsiniz.

  İşyerlerinde günümüz şartlarında bebekli anneler için daha esnek şartlar uygulanmaktadır. Bu birazda yasal zorunluluktan ileri gelmektedir. İşyerinizle anlaşarak işinizi sizin belirleyeceğiniz saatlerde yapabilirsiniz. Ya da işten erken çıkıp işin geri kalanını evinizde yapabilme fırsatını değerlendirebilirsiniz. Evden çalışabileceğiniz işe bakarak da iş hayatınızı daha kolay bir şekilde yön verebilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Annelerin izin süresi az daha uzun olmalı ve desteklenmeli.
   
 3. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Çalışan annelerinde bebeklerinde işi gerçekten çok zor
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Calisan anneler evde kalmali bi sure ve bir gelire baglanmali. Yani ekonomik acisindan zorluk cekmesin bir aile, anne sirf bebegine zaman ayirmak istiyor diye.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş