1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Çalışan Anne ve Bebek İlişkisi Nasıldır

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Sinel tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Sinel Yeni Üye

  Çalışan annelerin bebekleri ile olan ilişkisi hakkında bilgiler içeren konumuz sizlere faydalı olacaktır.

  [​IMG]
  Çalışan annelerin yanı sıra çalışan annenin çocuğu olmakta çok zor. Yeni anne olduysanız, işe dönmek duygusal karmaşa yaratabilir. Bebeğinize birinin bakıyor olması sizde suçluluk duygusuna sebep olabilir ama aynı zamana da içten içe bir rahatlama hissedebilirsiniz. Tabii bir yandan da sorumluluklarınız artar. Ofisteki işlere, ev işlerine, eşinize, kendinize ve bir de bebeğe zaman ayırmak zorundasınız. Bu da oldukça yorucu olabilir.

  İşe döneceğiniz tarihe karar verin.Müdürünüzle kaç gün doğum izni alabileceğinizi konuşun. İşe dönüp dönmeme konusunda karar verme lüksüne sahip olmayabilirsiniz ama size izin verildiği ölçüde izin kullanabilirsiniz. İşe döneceğiniz günü haftanın son günlerine yakın seçin ki, ilk haftanız kısa olsun.

  Güvenebileceğiniz bir kreş ya da bakıcı bulun.
  Bebeğinizi başka birinin ellerine bırakmak zor geliyor olabilir. Güven duyacağınız birinin bebeğinize bakması ise sizi rahatlatır.  Bebeğinizle bağlantınızı koruyun.

  Bebeğinizden uzaktayken onunla bağınızı kaybetmemenin yollarını arayın.
  Örneğin gün içinde evi arayarak bebeğinizin nasıl olduğunu kontrol edin. Fotoğraflarını masanızın üzerinde bulundurun.

  Bebeğinizin hasta olduğu ya da onu bırakacak birini bulamadığınız zamanlar olabilir. O günler için mutlaka alternatif bir planınız olsun. Bebeğiniz hastalandığında izin almak için müdürünüzle konuşabilir, ya da bir yakınınızdan ona bakmasını isteyebilirsiniz.

  İşe döndükten sonra da bebeğinizi emzirmeye devam etmeyi düşünüyorsanız, bazı zorlukları göze almanız gerekecek. Öte yandan bunun bebeğiniz için ne kadar önemli olduğu düşünülecek olursa, bu zorlukları göze almak, için hem bebeğinizle olan bağınızı sağlamlaştırır, hem de onun daha sağlıklı olmasını sağlar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş