1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Buzdolabında saklanabilen hamur işleri nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Yoğun iş temposundan dolayı misafirlerimize gereken önemi gösteremiyoruz, oysa çalışan kadınlar hafta sonlarında bir takım hamur işi yaparak buzdolabına depolar ve bunları misafirleri geldiğinde mikro dalga fırına koyarak veya ısıtarak servis eder.

  Hamur işleri Buzdolabında Nasıl Saklanır ?

  Her türlü pişmiş mayalı hamur işlerini hiç tereddüt etmene buzdolabın da muhafaza edebilirsiniz.

  Keklerin muhafazasında da hiçbir sorun yaşamazsınız. Strech film ile sardığınız pişmiş kekleri servis etmeden yarım saat önce buzluktan çıkarın ve kendi halinde yumuşamasını bekleyiniz.

  Börekleri pişiriniz, sonrasında güzelce kesiniz ve buzdolabı poşetlerinde derin dondurucuya atınız. Kesinlikle yeni yapılmış gibi ilk günkü tadını koruyacaklardır.

  Kurabiyeler'de ise buna benzer uygulamalar yapılabilir, Bir çok kurabiye türü rahatlıkla dondurucuda saklanabilir ve servis yapmadan 1 saat kadar öncesine kadar buzluktan çıkarılıp bekletilerek servis yapılabilir. Özellikle elmalı kurabiyelerinizi dilediğiniz kadar saklayabilirsiniz hiçbir sorun olmayacaktır.
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Poğaça saklama işlemlerimde hiç sorun yaşamıyorum. 45 dakika önce çıkarıyorum.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş