1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Buzdolabı İç Temizliği

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Yeni evli çiftler buzdolabı aldıktan sonra doğru yerleştirme işlem uygulaması gerçekleştirmeleri durumunda uzun süre buzdolaplarını tertemiz kullanabileceklerinden emin olabilirler. Buzdolabı rafları ebatlarında şeffaf kalın örtülerden yararlanmanız buzdolabınızın temiz olması açısından gereklidir. Bu örtüler lekelendiği zaman bezle silebilir; ya da şeffaf örtüyü silkeleyip temizlik işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarz örtü kullanımı gerçekleştirirken buzdolabınız delikli ya da çubuklu ise örtünün bu delikleri kapamasına izin vermemelisiniz.

  Buzdolabınızı temiz tutmak için birinci püf noktanız bir şey döküldüğü zaman hemen silmek olmalıdır. Özellikle yağlı şişe ya da kaplar leke bırakabilir; bu durumun oluşmaması için koyduğunuz her eşyayı kontrol edip ondan sonra buzdolabına yerleştirmelisiniz.

  Buzdolabınızda koku oluşumunu engellemek için ise buzdolabınıza koyduğunuz yiyecek içeceklerin kapağının kapalı olmasına özen göstermelisiniz. Dilerseniz koku yapacağını düşündüğünüz malzemeleri poşet içerisinde koyabilirsiniz. Bu önerilere dikkat ettiğiniz zaman buzdolabınız temiz kalacaktır; ama ben titiz biriyim diyorsanız sirkeli sudan faydalanarak buzdolabınızı silebilirsiniz. Geçmeyen kirlerde ise ciften faydalanabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş