1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Büyük küçük kavramı ve kırmızı daireler

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Öğretmen, öğrencilere “Sizlerle çok güzel bir oyun oynamak istiyorum. Bu oyun için iki gruba ihtiyacım var.” diyerek öğrencilerin iki gruba ayrılmasına rehberlik eder. Oluşan iki grup birlikte düşünerek kendilerine birer isim bulurlar. Öğretmen daha önceden kırmızı renkli fon kartonuyla büyük ve küçük daireler hazırlar. Kesilmiş daireler öğrencilere gösterilerek şekli, rengi ve büyüklükleri sorulur. Alınan cevaplardan sonra bir gruba büyük kırmızı daireler, diğer gruba da küçük kırmızı daireleri toplama görevi verilir. Oyun duyulan müzik sesiyle başlayacak ve müziğin bitmesiyle oyunda bitecektir. Oyun bitiminde hangi grubun daha çok doğru kırmızı daire topladığı, toplanan kırmızı daireler sayılarak tespit edilir. Birinciler alkışlanarak balonla ödüllendirilir.

  Oyun bittikten sonra sınıfta kırmızı renkli daire şeklindeki nesneler bulunup büyük ve küçük dairler şeklinde iki gruba ayrılarak gruplama işlemi gerçekleştirilir.

  Oyun alanına iki daire çizilip birine büyük daire ikincisine ise küçük daire resmi yapıştırılır. Öğrencilerin boynuna da büyük kırmızı daire ve küçük kırmızı daireden yararlanılarak kolye yapılıp takılır. Müzik eşliğinde dans edilir. Müzik durduğu zaman büyükler kendi arasında küçük daireli kolyesi bulunanlarda kendi arasında dire olurlar. Şaşıran çocuklar oyundan çıkarılır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Güzel bir etkinlik çocuklarımız için.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş