1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Burundaki Geniş Gözenekler İçin Neler Yapabilirsiniz?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Herkes pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Burun kenarındaki geniş gözenekler cilt görünümünüzü olumsuz etkilemektedir. Yağlı cilde sahip olanlar geniş burun gözeneklerine sahiptir. Gözeneklerin fazla büyümemesi için sabah- akşam düzenli olarak gözenekleri kirden arındırmalısınız.

  Burun bölgenizde çok sayıda siyah nokta varsa ve gözeneklerde yağ birikmesi sorunu varsa öncelikle bunlardan kurtulamaya çalışmalısınız. Cildinizi bir uzmana temizletip gözeneklerin tıkanmaması ve sıkılaşması adına bir rutin oluşturabilirsiniz.

  Cildinizi derinlemesine temizletmek istiyorsanız temizleme sütü ya da yüz yıkama jeli kullanımı tercihinde bulunabilirsiniz. bu ürünün kaliteli olmasına, alkol içermemesine ya da cildinizi fazla kurutacak bir ürün olmamasına ayrıca özen göstermelisiniz. Peeling tarzı ürün kullanımlarınızı gerçekleştirirken cildinize bastırmadan uygulama gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Bu ürün kullanımlarınızın ardından cildinizi bol ılık su ile durulamalısınız. geniş gözenekleri temizlemek için bu gözenekleri açmaya özen göstermelisiniz. Bol buharlı duş almanız işe yarayacaktır. Duş yerine yüzünüze buhar banyosu uygulaması da gerçekleştirebilirsiniz. Gözenek açılımı gerçekleştikten sonra siyah nokta ve yağlardan bir an önce kurtulabilirsiniz. Temizleyici krem ya da sıvı kullanımı tercihinde de bulunabilirsiniz.

  10- 15 dakika boyunca soğuk kompress yapmanızda da fayda görülmektedir. Soğuk su gözenekleri küçültücü etkisi ile bilinmektedir. Cildinizde gözenek oluşumunun önüne geçmek için cildinizi temiz tutmalı; kurumasını önlemeli; düzenli bir şekilde cilt temizliğini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş