1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Burun Kanaması ve Baş Dönmesi

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Burun kanaması ve Baş Dönmesi Ne Anlama Gelir bilgi sahibi olmayabilirsiniz..Burun Kanamasının Anlamı Nedir ? , Baş Dönmesi Tehlikelimidir ? ,

  Eşimizden dostumuzdan ve çevremizdeki insanlardan sık sık duyduğumuz başım dönüyor yada bugün burnum kanadı&; anlamı nedir ? ;

  Baş dönmesi ve ona eşlik eden burun kanaması pek çok hastalığın habercisi olabilir. Eğer baş dönmesiyle birlikte burun kanaması ve kusma da görülüyorsa o zaman daha ciddi önlemlere gerek vardır. BU durumda zehirlenme ihtimali yüksektir. Derhal bir sağlık kuruluşuna başvurun.

  Özellikle karaciğeri rahatsız olanların kendilerine yasak yemekleri yedikleri zaman ya da hemen yirmi dört saat sonra baş dönmeleri başlıyorsa vakit geçirilmeden bir doktora baş vurmak gerekir.

  Başınız döndüğü zaman susama da hissediyorsanız dikkat edin şeker hastalığına karşı tedbir almanız gerekiyor demektir.

  Baş dönmelerinin ciddî bir hastalık belirtisi oiması da mümkündür. Fakat bu tür olaylara pek seyrek rastlanır. Akla ilk gelen beyinde tümör ihtimalidir. Ancak baş dönmeleriyle birlikte şiddetli baş ağrıları olmadıkça telaşlanmaya gerek yoktur.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Ocak 2015
 2. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Burun kanaması ve baş dönmesi sıkıntı yaratabilir ve acilen bir hekime görünmek gerek
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Sürekli olan bir durum söz konusu değilse sıkıntı yapmayın derim.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş