1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bursa Hakkında Genel Bilgi

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında Sinel tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Sinel Yeni Üye

  Bursa Hakkında Kısa Bilgiler


  Osmanlı imparatorluğunun ilk başkenti olmasıyla tarihi olarak önemi büyük olan BUrsa, Türkiye'nin büyük metropol kentlerinden ve en çok nüfusa sahip 4. şehridir.

  Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerindendir. Şehir İstanbul'dan sonra en büyük ikinci ihracatı gerçekleştirmektedir.

  Ekonomik açıdan Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır.Bursa, Yerel Medya Kuruluşlarının en fazla olduğu illerden biridir. Bursa'da 27'si Merkezde olmak üzere Toplam 39 Yerel Radyo Kanalı, 8 Yerel Televizyon Kanalı, 20'si Merkezde Toplam 46 Yerel Gazete bulunmaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bursa'ya gereken önem verilmedi yeni dönemde aslında her alanda büyümesi gereken şehirlerimizden.
   
 3. S

  Sinel Yeni Üye

  Bursa çok sevdiğim bir şehir gezilecek görülecek çok fazla yeri var.
   
 4. glorious

  glorious Yeni Üye

  Ben de birkaç günlüğüne Bursadayım, akraba ziyareti nedeniyle.Nereleri tavsiye edersiniz gezmek için? Bir de gastronomik açıdan Bursa'nın iskenderi ile inegöl köftesini çok duyuyoruz ama en iyisi nerde yenir, siz nereyi önerirsiniz? Bir de son olarak çarşıda paysafecard satan market ya da büfe biliyor musunuz, çocuk tutturdu da al diye ben de pek iyi tanımıyorum şehri.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş