1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Burhan Özfatura Biyografi-Burhan Özfatura Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Burhan Özfatura

  1943 yılında Bursa’nın Mustafakemelpaşa ilçesinde doğdu.1964 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdikten sonra Nusaybin’de Seyyar Jandarma olarak askerliğini yaptı.Askerlik dönüşü İzmir Hesap Uzmanları Grup Başkanlığı gödevine getirildi.1973-1974 yıllarında Belçika’da KDV konusunda ihtisas yaptı ve İzmir Defterdarlığı’na tayin edildi. 2 yıl bu görevde kaldı.  Siyasi baskılar sebebiyle defterdarlıktan ayrılan Özfatura İşgücü Planlaması konusunda doktora yaptı. 9 yıl öğretim görevlisi olarak da çalıştı.  Turgut Özal’ın öncülüğünde uygulamaya başlanan 24 Ocak Kararları’nda vergi uzmanı olarak görev aldı.ANAP’ın kuruluşundan sonra 1984’te yapılan ilk yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday oldu ve kazandı.1989 yılında seçilemedi.Bir yıl süreyle Başbakanlık Müşaviri olarak görev yaptı ve emekli oldu.Yeminli Mali Müşavir olarak danışmanlık yaptı.1994 yılında yeniden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.Sonraki dönemde seçilemeyen Özfatura Dünya ve Türkiye gazetelerinde köşe yazarlığı da yapıyor.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  erken bir gökçekti bu adam izmir için
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  "esnafımız, sanatkârımız, tüccarımız; günlük nafakalarını temin etmenin gayreti içindedirler. alın terleri, göz nurları ve fazla büyük olmayan sermayeleri ile çoluk çocuklarının rızkını çıkarmak için koşturup dururlar." dr. burhan özfatura, yeni asır gazetesi, şubat/199
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş