1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Burcunuza Göre Nasıl Diyet Yapmalısınız?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Her burç farklı beslenme alışkanlıkları ile yemek yer. Bunu her ne kadar fark edemesenide burcunuzun yörüngesinde hareket ederek yeme eylemlerinde bulunursunuz.

  Koç burcu kısıtlamaya asla gelmez. Özgürlüğüne düşkün bir burç olduğu için koç burçları farklı besinlerden oluşan esnek bir beslenme programı ile kolay bir şekilde zayıflayabilir. Sosyalliklerine oldukça düşkün olan bu burç insanları beslenmelerinde aşırıya kaçtıkları günleri mutlak süratle egzersizle telafi etmelidirler.

  Oldukça hırslı karakter yapısına sahip olan Boğa burçları beslenme alışkanlıklarında diyet sürecini sabırlı bir biçimde atlatabilirler. Hedeflerine ulaşabilmede çaba göstereceklerinden ve amaçlarına ulaşana kadar mücadele edeceklerinden emin olabilirsiniz. Yemek yapma konusunda da oldukça ilgili oldukları için hafif kalorili yiyecek pişirme yöntemlerini kolay bir şekilde öğrenerek uygulamaya geçirebilirler.

  Monotonluğa dayanamayan tezcanlı İkizler diyetlerinin ilk haftalarında çok sabırsızdırlar. Tek bir diyet tipi ya da tek egzersiz biçimi onların diyetleri için asla yeterli olmayacaktır. Farklı beslenme çeşitleri ve farklı egzersiz türleri ile zenginleştirilmiş bir diyet programı ile kısa sürede başarılı sonuçlar elde edebilirler.

  Detaycılığı ile mükemmel olma arzusu içinde olan yengeç burçları beslenme programlarını en ince ayrıntısına kadar inceleyerek uygulamak isterler. Bu burç insanlarının sevdikleri ve sevmedikleri çok net çizgilerle belirlendiği için beslenme programlarında sevmediği besinlerin yer alması o diyet programını uygulaması açısından yengeçleri zorlayacaktır.

  Aslan burçları övülmeyi sevdikleri için diyetleri boyunca zayıflamışsın, diyetini çok güzel uyguluyorsun gibi övgüler onların motivasyonunu arttıracaktır. Bu burç insanları diyetlerinde yer alan ya da egzersiz olarak başkalarında yanlış duydukları inanışlar varsa ve bunu kafaya takmışlarsa bu inanışlarını zor değiştireceklerinden emin olabilirsiniz.

  Başak burçları detaycılıkları ve hedefe ulaşma arzularında asla ödün vermeme ile kısa sürede diyet programının olumlu meyvelerini almaya başlarlar.

  Terazi burçları başkalarının düşüncelerinden çabuk etkilendikleri için diyet sürecinde duydukları olumsuz eleştiriler yüzünden fikir değiştirerek diyet planını tam teşekküllü uygulamayabilirler.

  Kararlılıkları ile tanınan Akrep burçları diyet programlarını harfiyen uygularlar.Karşılarına çıkan her yiyecekte sağlıklı olanı seçebilme ve bu konuda kararlılıklarını uygulama becerileri ile diyet programından asla çıkmazlar.

  Sosyalliği çok seven Yay burçları ise diyet programını beklediklerinden çabuk bozabilmektedirler. Sabırsız oldukları için standart bir diyet programını uygulamaları imkansızdır.

  Oğlak burçları disiplinlilikleri ile hedeflerine çabuk ulaşırlar. Uzun süreli diyet programı uygulayabilirler; fakat birinin disiplini altına girerek kilo verme sürecine girmede başarısız olabilirler.

  Kova burçlarıda değişken karakterli oldukları için farklı besin maddelerinden yararlanarak hazırlanan bir diyet programı ve farklı egzersiz programları uygulamaları ile çabuk kilo verebilirler.

  Duygusallıkları ile bilinen balık burçları diyet programlarını çabuk bozabilirler. Özellikle yemek istedikleri tatlı, çikolata gibi tercihlerinden asla ödün vermezler. Sağlıksız bir diyet yapsalar dahi bu yiyeceklerden kendilerini uzak tutamazlar.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Metobolizmaya göre diyet yapmak daha iyi olacaktır sanırım :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş