1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Burak Kut Biyografi-Burak Kut Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  BURAK KUT

  27.08.1973 tarihinde İstanbul'da doğdu.

  Müziğe Çapa Ortaokulu'na gittiği yıllarda okul orkestrasıyla birlikte yaptığı çalışmalarla başladı. Daha sonra Şehremini Lisesine devam eden sanatçı flüt çalarak ve şarkı söyleyerek profesyonel yaşama adım attı ve sahne tecrübesi elde etti.

  Mezuniyeti sonrasında Peker Müzik'le anlaşarak ilk albümünü o yıllarda Türkiye'de verilen hemen hemen bütün müzik ödüllerinin sahibi oldu. Ayrıca Avrupa MTV Local Hero ödülünü de kazandı.  İkinci albümü "Nereden Geldim Nerelere Gideceğim" ile kendini daha geliştirdi ve söz ve beste yazmaya ağırlık verdi. "Yaşandı Bitti" isimli parçasına New York' da çekilen klip büyük ses getirdi.  Bu arada albüm çalışmalarının dışında da müzik etkinliklerini sürdüren sanatçı; Sarah Brightman'la düet yaptı. Ayrıca "Notre Dame'ın Kamburu" isimli fılmde hem soundtrack'i seslendirdi hem de dublajını gerçekleştirdi. Aynı projeyi Yunanistan'da yapan ünlü Yunanlı şarkıcı Sakis Rouvas ile düet yaptı ve Kıbrıs -Yeşil Hatta birlikte verdikleri konser ile Abdi İpekçi Barış Ödülzi'ne layık görüldü.  Bu yoğun etkinliklerden sonra tüm söz ve besteleri kendisine ait olan 3. albümü "Küçük Prens" i kendi şirketinden çıkaran Burak Kut bundan sonrakï müzik yaşamına yeni anlaşma imzaladığı Unıversal Müzik'de devam etme kararı aldı. Universal bünyesinden çıkaracağı 4. albümünün de tüm söz ve besteleri kendisine ait olacak.  Bugüne kadar 30'a yakın söz ve bestesi bulunan Burak Kut'un söz ve / veya bestesi kendisine ait eserlerinden bazıları:

  -Yaşandı bitti -Nereden geldim -Çılgınım . -Sevgl Hırsızı
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  akustik performansı son derece iyi ..
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  cinarcikda futbol topu oldugu ıchın mahalle maclarına alınan, onda da her daim kaleci yapılan bir eleman
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş