1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bulimia ve Anoreksi - Bulimi ve Anoraksi

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Yeni nesil kızların bir kısımı genelde birisi diğerini tamamlar. Genç kızlar öncelikle uzmanların dis morfo fobi diye tabir ettikleri, kendisi hakkında kötü bir imaj geliştirir. Bu Nesil genç kızların yüzde 35′i vücutlarının yapısını beğenmezler ve sevmezler. Kendi görünümünü reddetme onu rağbet edilen bir incelik standartına bağımlı kılar. Bu standarta uymak için de gönüllü olarak yemeden içmeden kesilir.
  [​IMG]
  Bu, anoreksik dönemdir. Ardından karnı acıkır, açlık kabul edilmez hale ulaşınca, kendini alamadan yemeğe başlar. Bu, bulimik dönemdir. Bu tıkınma aşamasını kendini kusturma, laksatif veya diyuretik ilaçlar alarak tuvalete çıkma veya iştah kesici ilaçlara yönelme takip eder.

  Bu çok tehlikeli bir tablodur. Çünkü potasyum oranının düşmesi kişiyi her etkiye açık hale getirir ve kalp ritimlerinde bozukluk ve kaslarda yorgunluk hissi ortaya çıkar. Bu tür beslenme bozuklukları diğer ülkelerde (özellikle İngiltere ve ABD'de) daha fazla görülüyor, çünkü bu ülkele rin yemek kültürleri zaten çok zayıftır. Fransa'daki istatistiklere göre, öğrencilerin yüzde 6′sında bulimi, genç kızların yüzde 3.4′ünde anoreksi bulunmuştur.

  Bulimiklerin tedavisinde ilerlemeler kaydedilmiştir. Ancak anoreksikler, sık sık hastaneye yatırılmalarına rağmen tedaviye kolay cevap vermemektedirler.
   
 2. a

  asi1 Yeni Üye

  Yeniyetmelerde diye tabir etsekte olur çünkü bu degişik gurup kızlar ne istedigini bilmiyor kendilerini begenmedikleri gibi ailelerinide begenmiyorlar.
   
 3. g

  güzide Yeni Üye

  İnsan önce kendisini sevmeli. O kadar makjay veya degişiklik yapıyoruzda ne degişiyor?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş