1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bülent Ersoy Biyografi-Bülent Ersoy Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Bülent Ersoy

  Türk Müziği’nin yetiştirdiği en büyük seslerin başında gelen Bülent Ersoy güfte ve bestesi bestekâr Muzaffer Özpınar’a ait “Lüzûm Lalmadı” ve “Neye Yarar Gelişin” adlı eserleri seslendirdi. Sahneye ilk adımını 1974 yılında Büyük Maksim Müzikholleri’nde attı ve müzik dünyasına bomba gibi düştü. Bu yıllardan itibaren gerek ismi gibi ‘bülend-paye’ sesiyle gerekse hanımefendi kişiliğiyle Türk halkının beğenisini kazandı.

  Bülent Ersoy arabesk ve fantezi vb. gibi ticari şarkılar revaçta olmasına karşın Itrî’nin “Tut-î Mucize-I Gûyan”ı gibi eserlerden oluşan koyu klasik bir uzunçalar yaptı. Bu ilk uzunçalar çalışması müzik piyasasında ki tüm hesapları altüst etti ve satış rekoru kırdı.

  Yurtiçinde ve yurtdışında yüzlerce konser veren Bülent Ersoy “Nerelerde Kaldın Ey Servi Nazım” gibi klasik eserlerin yanında “Alıverin Bağlamamı Çalayım” ve “Karam” adlı iki de anonim türküye de yer verdi.

  Bülent Ersoy “Çayırda Buldum Seni”.

  Otuz yıla yaklaşan sanat yaşamında pek çok ilke imza atan Bülent Ersoy elli kişiden oluşan orkestrasıyla dört saat süren bir program sundu.

  Bugüne değin otuzun üstünde albüme imzasını atan sanatçı Japonya’da ses laboratuvarlarında yapılan testler sonucu ‘yüzde yüz kusursuz’ bulundu ve 1997 yılında Uluslararası Montu Merid Müzik Doktoru ünvanıyla ödüllendirildi.

  Bülent Ersoy uzun süren sessizliğini halen hazırlığını yaptığı yeni albümüyle bozmaya hazırlanıyor.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  elmacık kemiklerine ışıldak yaptırmış, artıkın zifiri karanlıkta parlayacakmış.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  kanımca büklüm büklüm'ü en güzel söyleyen kadın şarkıcıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş