1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Brezilya'nın Milli Kıyafetleri Nelerdir?

Konu, 'Ülkeler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Güney Amerika kıtasının bir ülkesi olan Brezilya'nın yöresel kıyafetleri iklim ve kültürüne göre gelişmiştir.Brezilya bölgenin nüfus ve toprak olarak en büyük ülkesidir. Çok renkli kültürleri topraklarında birleştiren Brezilya kültürünün kökleri Afrika ve Avrupa kültürlerine kadar dayanmaktadır.Yaşamına dolayısı ile kültürüne en büyük etkiyi Portekiz'den alan Brezilya çok kültürlü bir toplum durumundadır. Brezilya'nın yerli halkı azınlık olarak yaşamaktadır.

  Brezilya'da bu kadar çok renkten insanlar olunca haliyle kıyafetleri de farklılık göstermektedir. Her milletin kendi kültürüne özel, sosyal statüsünü temsil eden kıyafetleri vardır. Bunlar iklim koşulları, gelenekleri ve yaşayan halkın etnik kökenine göre değişiklik göstermektedir.
  Brezilya Kıyafetleri.jpg
  Brezilya insanı genellikle renkli ve canlı giyim tarzı ile dünyada her zaman ilgi görmüştür,giysileri tamamlayıcı olan ilgi çekici aksesuarları ise ayrı bir renk katmakta. Brezilya topraklarının güneyinde Alman, Rus ve İtalyan göçmenlerin bir karışımı topluluk yaşamaktadır. Rio de Janeiro da ise, İngiltere, Portekiz ve Afrika'dan gelen göçmenler hakim bir yaşam sürmekte.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş