1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Braxton Hicks Kasılmaları

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Yalancı doğum sancıları olarak bilinen Braxton hicks kasılmaları aslında kişiyi gerçek doğuma hazırlamaktadır. Gebeliğin ikinci döneminde ortaya çıkan bu kasılmalar gebeliğin son üç aylık döneminde daha sık görülen bir durumdur. Bu kasılmalar kısa süreli olup herhangi bir soruna işaret etmemektedir. Gerçek doğum sancıları sık ve daha güçlü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksek riskli gebelik yaşıyorsanız ve erken doğum ihtimaliniz varsa Braxton Hicks kasılmaları şikayetinizi hekiminize mutlaka bildirmelisiniz. Kimi zaman bu kasılmalarla gebeliğin son dönemlerinde daha sık olarak karşılaşıldığı da olabilmektedir. Bu durumda da hekime danışmada fayda görülmektedir.

  Braxton hicks kasılmalarını durdurmak için şunları yapabiliriz:

  *Öncelikle pozisyon değiştirmelisiniz. Bazen hareket etmeniz de bu kasılmaları durdurma konusunda en önemli yardımcı olarak bilinir. Biraz yürümeyi deneyebilirsiniz. Kasılmalar ayakta geliyorsa yan yatıp rahatlama pozisyonuna girebilirsiniz.

  *Vücuttaki sıvı yetersizliği de bu kasılmalara ortam hazırlayabilir; bu nedenle biraz su içmeyi deneyebilirsiniz.

  *Pozisyon değişimi ve sıvı alımı fayda göstermediyse ılık bir duş alabilirsiniz. Bu arada gerçek doğum belirtileri hakkında da mutlaka bilgi edinmelisiniz.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Doğumun her evresi kadın için önemli olduğa kadar bebek ve aile içinde önemlidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş