1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bosu ile İncelin

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında selinay tarafından paylaşıldı.

 1. s

  selinay Yeni Üye

  Bosu ile yağlara veda edin

  [​IMG]
  Denge kaslarını çalıştıran sporlardan en yaygın ve popüler olanı Bosu, ilk olarak sporcu sakatlanmalarında, vücutlarını tekrar forma sokmak için fizik tedavi uzmanlarının kullandığı bir ekipman olarak anıldı. Zaman içinde gündelik hayatta ve diğer spor çalışmalarında kullandığımız kasları güçlendirmek, yağ yakımını hızlandırmak ve kondüsyona yönelik bir ders şeklini aldı.

  İçi hava dolu yarım daire şeklindeki ‘bosu’ topu üzerinde yapılan ders, gündelik hayatta kullanmadığınız kaslarınızı çalıştırmanızı sağlıyor ve mat üzerinde yapılan pilates hareketlerine göre daha çok efor harcatıyor. Özellikle kalça, ön bacak, arka bacak, iç bacak ve arka bacağa yönelik egzersizler yapılıyor.

  Bosu’nun eğitmen kontrolünde yapılması da büyük önem taşıyor. Aksi takdirde, bir sakatlanma yaşanması olası. Bosu’nun, zihin ve beden bütünlüğünü gerektiren denge, nefes ve egzersiz üçlüsünün bir sentezi olduğunu belirtenBosu eğitmenleri, bu egzersizden etkin sonuç almak için haftanın iki günü birer saat çalışmanın yeterli olduğunu söylüyor. Uzman eğitmenler ve müzik eşliğinde yapılan ders, esneklik, dayanıklılık ve fiziksel gücü artırırken ciddi bir şekilde kalori yakılmasına da yardımcı oluyor.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Bosu topu plates gibi birşeymi acaba
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş