1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Boşanmada Çocuğun Velayeti Kime Verilir?

Konu, 'Evlilik ve Evlilik Hazırlıkları' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Eşlerin boşanma kararını aldıktan sonra eşlerin en önemli sorunlarından biri de çocuğun velayetinin kime verileceği konusudur. Eşlerden durumu iyi olan genel olarak çocuğun velayetini alma talebinde bulunur. Şimdi bu yazımda sizlere boşanma davalarında velayetin kimde kalacağı konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

  Çocuğun yaşı küçük ise çocuğun anneden alınıp babaya verilmesi çocuğun sağlığı ve kişisel gelişimi açısından olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Çocuğun velayeti 6 ya da 7 yaşına kadar anneye verilmektedir. Çocuğun anne bakımına en çok ihtiyaç duyduğu yaş aralığının bu yaşlar olduğu tespit edilmiştir. Bu yaş döneminde annenin maddi imkanlarının, işinin, evinin ya da yaşam tarzının ehemmiyeti büyüktür.

  Annenin çocuğun sağlığına zarar vermesi, çocuğa bakmaktan aciz olması ya da annenin sağlığının kötü durumda olması gibi durumlarda velayet anneden alınıp babaya verilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş