1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Boşanma Davasında Ön İnceleme Nedir?

Konu, 'Hukuk Köşesi' kısmında Avukat Canan tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Avukat Canan Yeni Üye

  Eşlerin boşanmasından öne yapılan ön inceleme ne demektir?

  Boşanma davalarında ön inceleme nedir ne anlama gelir ön inceleme işlemi nasıl yapılır kim tarafından yapılır konumuzda bu sorularınızın cevabını kısa kısa da olsa bulabilirsiniz Boşanmada yapılması gereken ön inceleme nedir öğrenelim..

  Öncelikle ön inceleme ne demek hemen tanımını yapalım..Ön inceleme,yeni yasa ile gelmiş getirilmiş bir kurumdur. Ön inceleme duruşması itirazlarının karara bağlandığı, anlaşmazlığın ne olduğunun belirlenmesi ve uzlaşma yollarının olup olmadığı konularında yapılan tespit ve incelemenin tutanağa bağlanmasıdır.Eğer ön incelemede qnlaşma olmamışsa bu aşamadan sonraki yargılama bu tutanak esas alınarak yürütülür.Gerek duyulursa Taraflar ön inceleme duruşmasına hakim tarafından davet edilir.Ön incelemede tanık dinlenmez sonraki aşamada dinlenmesi doğrultusunda karar verilmesi beklenir.Her aşamada tedbirlere karar verilebilmesi beklenir...
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  Ön inceleme yapılmasının tek nedeni verilen ifadelerin doğruluğunu tespit etmek sanırım
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş