1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Borsada Kazanç Yolları

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Borsa da kısa yoldan zengin olmak istiyorsanız bunun bir hayal olduğunu sizlere belirterek konuya giriş yapabilirim. Borsa uzun vadeli bir yatırım aracıdır ve borsada uzun vadede para kazanabilmek mümkündür.

  Borsa da kazanç sağlayabilmek için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?
  Şirket hissesi satın alım işlemlerinizde şirketinizin durumu ile ilgili olarak kesin bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü şirketinizin şu anki durumu ve 3 ya da 5 yıl sonraki durumu ile ilgili olarak fikir yürüterek hisse sendi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  Şirketinizin bünyesinde bulunan üretilen ürünlerin alım- satımları, şirketle ilgili personel sayısı ve personellerin çalıştıkları sektörle ilgili geniş bilgi sahibi edinmelisiniz.
  Eğer şirketiniz zarar konusunda sürekli zarara uğramanıza sebep oluyorsa sermaye artışı ile mi yoksa borç ile mi zararı kapatma tercihinde bulunuyor?
  Hisse senedi alımlarınızda 3- 5 ay sonunda bir getirisi olmasa da uzun yıllar sonunda banka faizlerinden bile fazla getirisi olacağının bilincinde olmalısınız.
  Şirketinizin hisse başına kar payını ve karların sermaye mi yoksa kar payı olarak mı dağıtıldığı bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.
   
 2. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Kesinlikle Borsa ile işim olmaz, sevmiyorum bu tür haraketleri, son hamlem olsa bile girmem :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş