1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bonsai Bakımı Nasıl Yapılır?

Konu, 'Bağ Bahçe İşleri' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  [​IMG]

  İç mekanlarda dekoratif amaçlı sıklıkla kullanılan bonsai ağacı fazla güneş alan yerlerde muhafaza edilmemelidir. Ama bulunduğu ortam her ne kadar direk güneş ışığı almasa da aydınlık olmalıdır. Havadar ve nemli bir ortamda bulundurulması gereken bu bonsai ağacının bulunduğu ortam sıcaklığı 22 derecenin üstüne çıkmamalıdır. Bu ağaç sıcaktan korunma amacıyla yaz aylarında sık havalanan ortamlarda bulundurulmalıdır.

  Bulunduğu ortam kuru olduğu sürece ağaç yapraklarını dökecektir. Bu nedenle kış bahçesi ya da cam önünde muhafaza edilmelidir. Yanlış sulamadan dolayı da bu ağaç sıklıkla yapraklarını dökebilmektedir. Bonsai ağacı yağmurlama tekniğinden yararlanarak sulanmalıdır. Saksı altındaki fazla su drana edildikten 30 dakika sonra tekrar aynı şekilde sulanmalıdır. Böylece toprak tekrar nemlenecek ve köklerin çürümesi engellenmiş olacaktır. Bonsai ağacının çürümüş ya da çürümeye başlamış kökleri mutlaka temizlenmelidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş