1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

BoncukLu koLye ve yapıLışı

Konu, 'Takı ve Tasarım' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

 1. yosun

  yosun Süper Yönetici

  [​IMG]
  Malzemeler:

  30 mm misina,

  Kum boncuk,

  Boru boncuk (Üç ayrı renk olabilir veya tek renk olabilir.)


  Yapılışı:

  1 - 1,5 metre misina kesiniz. Misinanın kuyruk kısmına bir iki düğüm atınız. Düğümü attıktan sonra önce misinaya 1 kum, 1 boru, tekrar 1 kum, 1 boru ve yine 1 kum,1 boru( toplam 3 kum 3 boru boncuk olacak şekilde sıralayınız). Boncukları taktıktan sonra misinayı ilk taktığınız kum boncuktan geçiriniz. Böylece bir üçgen şekli ortaya çıkmış olacak. Bundan sonra ilk önce hep 1 kum 1 boru boncuk takarak misinayı boru boncuğun önündeki kum boncuktan geçiriniz ama her seferinde önce 1 kum boncuk almayı unutmayınız. Misinayı hep en üst kısımdaki kum boncuktan geçirerek istediğiniz uzunluğu elde edinceye kadar devam ediniz.Kolyenin helezon kısmı bittikten sonra Piramit şeklinde uzayan kolyenizin uç kısımlarına kum boncukların içinden 3 adet kısa misina geçiriniz. Bu 3 misinaya da kum boncuklarınızı resimde görüldüğü şekilde ve istenilen uzunlukta taktıktan sonra misinanın her üç uç kısmını birleştirerek kapamalarla kapayınız.
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Boncuk işlerini seviyorum aslında boş zamanlarda yapmak gerekir. Teşekkürler yosuncum
   
 3. d

  demir_83 Yeni Üye

  Boncuklu kolye oldukça şık duruyor. Geçen sene boncuklu kolye satınalmıştım. Yapmak istiyorum fakat öyle bir yeteneğim olmadıgını düşünüyorum
   
 4. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Boncuk kolyeler bu sene moda sanki her yerde boncuk ağırlıklı kolyeler var.
   
 5. Murat

  Murat Yönetici

  Bu tür kolyelerin ağırlıkta olması normal çünkü taş çeşidinin bollugu ve ucuz takı oldugundan tercih edilmekte.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş