1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Body Worlds Ankarada Nerede ?

Konu, 'Her Telden' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Body Worlds Sergisine Nasıl Gidilir ? ,
  Body Worlds Sergisi Ankarada Nerede ? ,


  Dünyaca ünlü Body Worlds Orijinal Vücut Dünyası - Yaşam Döngüsü Sergisi, geçtiğimiz senelerde İstanbul’da açılmış yediden yetmişe herkesten büyük ilgi görmüştü. Şimdi ise Ankara Üniversitesi'nin akademik danışmanlığı ve desteği ile 31 Aralık tarihine kadar Ankara Kentpark Alışveriş merkezinde ziyaret edilebilecek.

  [​IMG]

  İnsan vücudunun zarif formunu keşfedip, stres altında ve hastalık zamanında nasıl kırılgan olduğunu ve sağlıklıyken de nasıl müthiş bir güce ulaştığını gösteren Body Worlds sergisi, ziyaretçilerin insan bedeninin iç alanlarını ve dış oluşumunu keşfetmesini sağlıyor. Alman bilim adamı ve anatomist Dr. Gunther von Hagens tarafından keşfedilen ve “plastinasyon” adıyla bilinen bir yöntem ile bozulmadan saklanabilen 200’den fazla insan bedeni parçasının sergilendiği Body Worlds’te kaslar, damarlar ve organlar, yaşayan vücudun içinde olduğu gibi, bozulmamış haliyle sunuluyor.


  Body Worlds sergisinin yaratıcısı, anatomist Dr. Gunther von Hagens, bu sergiyle kim olduğumuzun, nasıl düşündüğümüzün, ne hissettiğimizin, nasıl doğduğumuzun, yaşlandığımız ve öldüğümüzün öyküsünü anlattığını belirtiyor. “Bugün 67 yaşındayım ve son 37 yılımı anatomist olarak geçirdim. Bu süreçte insan vücudunun anatomik açıdan mükemmelliğine tanık oldum” diyen von Hagens, Plastinasyon sayesinde insan anatomisini medikal dünya dahil, 7’den 70’e herkes ile paylaşabiliyor olmaktan mutluluk duyduğunu vurguluyor.

  alıntı
   
 2. a

  angel Yeni Üye

  Bu sergiye gidip görmek gerek
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş